ارزهاي ديجيتالي يک ارز مجازي هستند که رمزنگاري شده اند و تنها به دو روش مي توان آن را بدست آورد، يکي از طريق خريد و فروش و ديگري از طريق استخراج به وسيله دستگاه هاي پيشرفته. بسياري از ارزهاي رمزنگاري شده شبکه هاي غير متمرکز مبتني بر فناوري بلاک چين هستند  يک دفترچه توزيع شده توسط شبکه هاي رايانه اي متفاوت. يکي از ويژگي هاي مهم رمزنگاري اين است که آنها به طور کلي توسط هيچ مرجع اصلي صادر نمي شوند و از نظر نظري آنها را از مداخلات يا دستکاري هاي دولت مصون مي کنند.توي دنياي ارز ديجيتال سردرگمي و نميدوني چجوري بايد سرمايه گذاري کني؟ از مشاوره سرمايه گذاري ارز ديجيتال آرموو استفاده کندرک ارز هاي ديجيتالي براي شما هم سخته؟اين بخش رو حتما بخونيد


ارز ديجيتالي سيستمهايي هستند که امکان پرداخت آنلاين ايمن را فراهم مي آورند که توسط مبادلات همتا به همتا قابل انتقال از حسابي به حساب ديگر هستند و هيچ گونه نظارت دولتي بر آنان وجود ندارد. ارز ديجيتالي الگوريتم هاي رمزگذاري مختلف و تکنيک هاي رمزنگاري اي دارند که تنها با دستگاه هاي بسيار پيشرفته قابل حل هستند. پس از حل هر بلوک پاداشي براي استخراج کننده در نظر گرفته مي شود که همان بيت کوين است. در اين پروسه شما تنها بايد يک دتگاه را به برق وصل کنيد و به نرم افزار کامپيوتري خود متصل کنيد.


انواع ارز هاي ديجيتالي چه هستند؟


اولين ارز رمزنگاري مبتني بر بلاک چين بيت کوين بوده است که هنوز محبوب ترين و با ارزش ترين ارز ديجيتال باقي مانده است. امروزه هزاران ارز رمزگذاري متناوب با کارکردها و مشخصات مختلف وجود دارد. بيت کوين در سال 2009 توسط يک فرد يا گروهي که با نام مستعار ساتوشي ناکاماتو شناخته شده است، راه اندازي شد. برخي از ارزهاي رمزنگاري شده رقابتي ناشي از موفقيت بيت کوين، معروف به  altcoin ، شامل Litecoin ، Peercoin و Namecoin و همچنين Ethereum ، Cardano و EOS هستند. در طول سال گذشته موجودي بيت کوين نيز از 17ميليون و 457 هزار و 364 کوين به 18ميليون و 135 هزار و 846 کوين رسيد که رشد سالانه 8/ 3 درصدي را نشان مي دهد. حجم تراکنش هاي روزانه بيت کوين در سال 2019 پنج برابر شد و از 3/ 4 ميليارد دلار به 2/ 20 ميليارد دلار در روز اول سال 2020 رسيد.


چرا به ارز هاي ديجيتالي نياز داريم؟


ويروس کرونا و ارتباط آن با محبوب تر شدن ارز هاي ديجيتالي


از زماني همه گيري ويروس کرونا و تعطيلي موقت بانک ها اين ارز هاي ديجيتالي بودند که توانستند مزيت هاي بالقوه خود را در معرض ظهور بگذارند. در اين ميان شرکت هاي مهم و بزرگ دنيا به فکر ايجاد کردن فناوري بلاک چين براي بهبود سيستم هاي تجاري خود افتادند.


نکته جالب توجه راجع به کارايي بلاک چين


نکته اصلي در جذابيت و کارايي بيت کوين و ساير ارزهاي ديجيتال، فناوري بلاک چين است که براي نگه داشتن دفترچه راهنماي آنلاين از کليه معاملات انجام شده استفاده مي شود، بنابراين ساختار داده اي را براي اين دفترچه فراهم مي کند که کاملاً امن باشد و به اشتراک گذاشته شود و توافق شود. توسط کل شبکه گره فردي يا رايانه اي که نسخه اي از دفترچه را حفظ کرده است. هر بلوک جديد ايجاد شده بايد قبل از تأييد توسط هر گره تأييد شود.اين مقاله رو از دست نده:يک فيلم راجع به غايب هميشه حاضر بيت کوينچه کسي بر بلاک چين نظارت دارد؟


هر کسي مي تواند محتويات بلاک چين را مشاهده کند ، اما کاربران همچنين مي توانند رايانه هاي خود را به عنوان گره به شبکه بلاک چين متصل کنند. با انجام اين کار، رايانه آنها يک نسخه از بلاک چين را که به طور خودکار به روز مي شود، هر زمان که يک بلاک جديد اضافه شود ، دريافت مي کند. هر رايانه اي در شبکه بلاک چين داراي نسخه خاص خود از است ، به اين معني که هزاران نفر وجود دارد، يا در مورد بيت کوين، ميليون ها نسخه از همان بلاک چين وجود دارد. اگرچه هر نسخه از بلاک چين يکسان است، گسترش آن اطلاعات در شبکه هاي رايانه اي دستکاري اطلاعات را دشوارتر مي کند. با استفاده از بلاک چين، يک گزارش قطعي و اختصاصي از وقايع قابل دستکاري وجود ندارد. در عوض، يک هکر نياز به دستکاري هر نسخه از بلاک چين روي شبکه دارد. اين همان چيزي است که منظور از بلاک چين يک دفترچه “توزيع شده” است.


چرا به ارز هاي ديجيتالي نياز داريم؟مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Eva آفتاب گردون مجله پوست مو زيبايي لاغري موبو نيوز معارج David Emily بلبرينگ و تسمه صنعتي ابتکار Jeffrey Nick